כמה נשלם עבור SQL Server 2012 ?

By | 28 בדצמבר 2011

לאט ובבטחה מתקרב אלינו SQL Server 2012. זמינה להורדה כעת גרסת RC0 .

ניתן לראות סקירה של תכונות חדשות במאמרו של אורן בוני. ב- 2012 שינו מיקרוסופט את הגרסאות לרכישה והוסיפו את גרסת ה- BI. דיון מקיף בנושא זה ניתן למצוא במאמרה של אלה משיח.

ברם, למצוא את המחיר של כל גרסה לקח לי קצת זמן. אז למי שהיה במתח כמוני אלו המחירים:

 

מיקרוסופט עוד לא פרסמה מחירון רשמי אז אני מניח שמחירים אלו עשויים להשתנות. ברם, אפשר לראות בנקל שהמחירים עלו:

מחיר משתמש עלה מכ- 170$ ל- 209$. גרסת ה- סטנדרט מחייבת תשלום עבור השרת בנוסף לתשלום עבור משתמש (CAL). כל הגרסאות מחייבות תשלום לפי ליבה ולא לפי CPU כפי שהיה בגרסאות אחרות.

אין יותר גרסת Data center. גרסת ה- Enterprise מקבילה לגרסת ה- data center מבחינת מחיר ותכונות בעוד שגרסת ה- BI דומה מבחינות אלו למה שהיה Enterprise. אותי זה די איכזב כיוון שקיוויתי שגרסת ה- BI תהיה סוג של גרסת אמצע: עושר גדול יותר של תכונות BI אך עם מגבלה מסוימת בנפחי האחסון ובמחיר נמוך יותר. בסופו של דבר נשארה מגבלת הנפח אך המחיר דומה למה שהיה ב- Enterprise.

גרסת המפתחים (Developer edition) אינה מופיעה בטבלה אך אני מבין שמחירה יישאר 50$. גרסה זו גורמת לי לכעס גדול על מיקרוסופט. מיקרוסופט לא מאפשרת לתושבי מדינת היהודים לרכוש בצורה מקוונת את SQL Server. ניסיתי גם באמזון. לא ניתן. לדברי שירות הלקוחות של אמזון מיקרוסופט מונעת זאת מהם. התחלתי לחשוד שמיקרוסופט אנטישמיים אך כיוון שמאמר זה נכתב בעודי יושב במשרדי מיקרוסופט ברעננה ואוכל את הרוגלך שלהם, זו כנראה לא הסיבה.

בעת מעבר גרסאות (מ- 2008 ל- 2012) יש חשיבות גדולה לאפשרות לקנות את גרסת המפתחים. אני מקווה שמיקרוסופט ישכילו לספק פתרון טוב יותר מאשר רשימה של 50 שותפים עסקיים אשר אין להם מושג על מה אני מדבר כשאני אומר developer edition ואם יש להם מושג אז המחיר הוא כ- 100$ (לעומת 50$ באתר מיקרוסופט).

באופן כללי לא ברור לי למה אני צריך את כל הקופסה לאחר שאת התוכנה עצמה כבר הורדתי מהאתר וכל מה שנשאר זה לקבל במייל את מספר הרישיון.

 

בנושא אחר אך קשור, כדי לבדוק את SQL Server 2012 התקנתי אותו כ- Instance נוסף על המחשב שלי, לצד SQL Server 2008 R2. הכל עבד כשורה ואני בהחלט יכול לעבוד על כל אחת מהגרסאות (2008 לייצור ו- 2012 לצרכי ניסוי). הבעיה היחידה שזהיתי הייתה עם PowerPivot. לדעתי התקנת SQL Server 2012  קלקלה את PowerPivot וגרמה לו להוציא הודעת שגיאה מוזרה בכל הפעלה. הבעיה נפתרה באמצעות שדרוג PowerPivot לגרסה 2012. את השדרוג ניתן להוריד כאן: http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=28150

Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.