מוצרי מיקרוסופט שהתקנתי לאחרונה

By | 25 באוקטובר 2009

בתקופה האחרונה התקנתי על המחשב שלי שלוש התקנות "גדולות" של מוצרי מיקרוסופט:

  1. Windows 7
  2. Office 2010 Beta
  3. SQL Server 2008 R2 November CTP

כל ההתקנות עברו בצורה חלקה ביותר. לאחר מספר מסכי הגדרות ואישורים פעלו תוכניות ההתקנה ללא דופי. יישר כוח מיקרוסופט.

  1. Windows 7: ההתקנה בוצעה על מחשב נייד שבו הייתה קודם מותקנת Windows XP (לאחר שבמקור הוא הגיע עם ויסטה וצלע חודשיים עד שהתקנתי את XP הישנה והטובה). לצערי ההתקנה הצריכה מחיקה של מערכת ההפעלה הקודמת וביצוע התקנה נקיה. מעצבן אך בניגוד לציפיותי בנוגע לפירמוט הדיסק, הועברה מערכת ההפעלה הישנה יחד עם כל קבציה לתייקה נפרדת. נחמד ששמרו על הקבצים הישנים. לצורך גיבוי המחשב לפני ביצוע ההתקנה השתמשתי בתוכנת הגיבוי של Arconis. התוכנה מאפשרת "צילום" של כל המחשב (בדומה ל- Ghost) ואפשרות לחזור למצב הקודם. התכונה שבגללה בחרתי בתוכנה זו היא האפשרות המעניינת לקחת את קובץ הגיבוי ולהפכו למכונה וירטואלית. כך אגלה שרכיב מסוים אינו פועל על מערכת ההפעלה החדשה, אוכל להפעיל את המחשב הישן כמכונה וירטואלית עד פתרון הבעיה.
  2. Office 2010 Beta למרות שמדובר בגרסט בטא בלבד, החלטתי להשתמש בה כגרסה הרגילה של המחשב שלי, בעיקר כדי שאוכל להדגים את תכונות ה- BI של אקסל עם ביצועים טובים יותר ממה שיכולה לתת מכונה וירטואלית.
  3. SQL Server 2008 R2 November CTPגם גרסת בטא זו הותקנה על המחשב הרגיל לצורך הדגמות ובעיקר עבודה עם PowerPivot. עם כל הכבוד לוירטואליזציה, עדיין קשה להחזיק שרת בסיס נתונים על מחשב נייד עם מכונה וירטואלית..
Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.