הכרזת פנורמה נקטו 14

By | 15 במאי 2014

בשבוע שעבר (13.5.2014), הוכרזה גרסה 14 של פנורמה נקטו ומצאתי סוף סוף מה ארצה להיות כשאהיה גדול – מבקר ארוחות בוקר של כנסים מקצועיים. אז קודם כל מגיע לפנורמה כל הכבוד על ארוחה מעולה עם איזון טוב בין צרכי הטבעונים לשאר המבקרים.

הרכיב המרכזי עליו הוכרז במסגרת נקטו 2014 הוא האינפוגראפיק – חיבור גרפיקה למידע. מדובר על הצגת נתונים באמצעות שילוב של גרפיקה, כפי שרואים לעיתים בעיתונות הכלכלית או בתכניות טלויזיה שונות.

בעבר, הצגת מידע באמצעות גרפיקה הייתה מוגבלת לגרפים (עמודות, עוגה, קווים וכו') ולשעונים אשר שימשו בעיקר להשוואות בנוסח אחוז עמידה ביעד שנקבע מראש.

בנקטו 2014 הכניסו לתצוגות האפשריות את  השימוש בכל סוג של תמונה לצורך הצגת המידע. לדוגמה אם מעניין אותי אחוז הקניות של מוצר אי לעומת מוצר ב' על ידי גברים ונשים, אוכל לשים תמונה של גבר ותמונה של אשה ולצבוע כל אחת מהתמונות על פי אחוז הקניה שלהם מכל אחד מהמוצרים. מעניין אותי זמן הנסיעה של משאית חלוקה X לעומת משאית חלוקה Y ? מדוע שלא אציג נתון זה על גבי כביש מתפתל הדומה למסלול של כל אחת מהמשאיות ?

דוגמאות לייצוגים גראפיים של מידע באמצעות נקטו 14:

נקטו 14 - נתוני שרשרת ייצור

נקטו 14 דאשבוארד הנהלה 2

תכונה חדשה מעניינת הינה תזמון הודעות מייל עם דו"ח על פי לוח זמנים קבוע  או על פי קרות אירוע מסוים.  נקטו 14 הוא אחד מכלי ה- BI היחידים המאפשר למשתמש  סופי להגדיר אירועי נתונים אשר יחוללו הודעת מייל עם דו"ח מתאים. דוגמאות לאירועי נתונים אשר יכולים לחולל מייל: מלאי עובר קו אדום כלפי מאלה או מטה, מכירות נמוכות מידי, מכירות באחוז הנחה גדול מידי על ידי נציג מכירות כלשהו וכו'.

נקטו 12 הציגה את יכולת הדיון על גבי המצגות. נקטו 14 שיפר יכולת זו וכעת בעת דיון ניתן להכניס את הקשר לנתונים, למשל מכירות ברבעון שני של 2014. לשם כך התווספה אפשרות מעניינת של "הקפאת מצב" . נדמיין מצב בו התחלתי דיון באמצע הרבעון עם איש מכירות על מכירות נמוכות מידי. בנתיים בהמשך הרבעון המכירות עלו. אם מישהו יכנס לדיון לאחר תום הרבעון, הוא יחשוב שאני כמנהל ביניים התחלתי דיון שגוי (דיון על מכירות נמוכות בשעה שהמכירות היו טובות). נקטו 2014 הכניס את האפשרות להקפאת מצב הנתונים בדיון. כלומר, גם לאחר תום הרבעון, אם מישהו יכנס לדיון, הוא יראה את הנתונים כפי שאני ראיתי אותם בעת פתיחת הדיון. כעת המנהל שמעלי יחשוב שאני מנהל גאון: ראיתי נתוני אמצע רבעון חלשים, עשיתי דיון עם איש המכירות והופ, נתוני סוף הרבעון הפכו למצוינים.

תודה לפנורמה על ההזמנה לאירוע ההשקה של נקטו 14 ובהצלחה. 

Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.