מספר דברים שכדאי לעשות לאחר שדרוג SQL Server לגרסת 2012

By | 26 בדצמבר 2012

לכבוד שנת 2013 המסתיימת ושנת 2013 הבה עלינו לטובה,

בחרתי לציין מספר דברים שכדאי לעשות ולשים לב לאחר שדרוג SQL Server  לגרסת 2012.

במידה ואתם עובדים עם Standard Edition, כדאי לדעת שהמעבר לגרסת 2012 פותח עבורכם מספר תכונות שלא היה קיים לפני כן.

אני ממליץ בחום לעבור על כל תהליכי הגיבוי ולסמן את האפשרות Compress Backup

גיבוי SQL Server

אפשרות זו (דחיסת גיבוי) הייתה אפשרית בעבר רק בגרסת Enterprise. כיום, כאשר ניתן לבצע את דחיסת הגיבוי בכל הגרסאות, כדאי להשתמש בזה כדי לחסוך בשטח דיסק ולהקטין את משך הגיבוי הכולל במידה ומגבים לדיסק ברשת.

שימוש בשפות ב- Analysis Services – אחד הדברים שהיו מעצבנים בעת פיתוח בגרסאות נמוכות מ- 2012, בסביבות שאינן Enterprise Edition , היה הצורך לכתוב MDX עם עברית.

המעבר לגרסת 2012 מאפשר שימוש ב- Translation  בעת פיתוח ב- Analysis Services בכל הגרסאות ולא רק בגרסת Enterprise כפי שהיה עד עתה.

כתוצאה מכך ניתן להשאיר לשמות המדדים, הממדים וההיררכיות שמות עם אותיות אנגליות אשר מקלות מאד על כתיבת MDXים. למשתמשים ניתן לחשוף את כל השמות בעברית תקנית באמצעות הגדרת Translations .

התנהגות מעט משונה שיש לשים אליה לב ב- SSIS :

כאשר משדרגים פרויקטים אשר נבנו בגרסאות קודמות של SQL (מ- 2005 והלאה), הם מתנהגים בעת Deploy באופן זהה לאופן בו הם התנהגו בגרסאות הקודמות.

אולם, כאשר בונים פרויקט SSIS חדש, לא ניתן לבצע Deploy ל- Package בודד אלא רק לפרויקט שלם. ההסבר של מיקרוסופט לנושא זה הוא ש- Package ים שונים עשויים להיות בעלי קשרי גומלין ולכן מבוצע בכל מקרה Deploy לכל הפרויקט ביחד.

בכל מקרה אני ממליץ בחום להשתמש ב- BIDS Helper על מנת לייעל משמעותית את תהליך ה- Deploy.

Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.