השקת פירמיד – מוצר BI חדש

By | 4 באוקטובר 2011

ב- 1.11.2011 יתקיים אירוע ההשקה של מוצר BI חדש: Pyramid Analytics. פרטים על האירוע והרשמה ניתן לראות כאן.

 אתמול פגשתי את רונן חן, סמנכ"ל הטכנולוגיות של פירמיד אנליטקיס על מנת לשמוע על החברה ולראות את המוצר.

 פירמיד אנליטיקס הינו קליינט מלא ל- SSAS. פירמיד מבטיחה לתמוך בכל רכיבי הקוביה: KPI, Dynamics Sets, Data Mining models וכו'.

 המוצר הינו מוצר וובי מלא. פיתוח הדוחו"ת על ידי המפתח וצפיה בהם על ידי המשתמש, נעשים כולם באמצעות דפדפן בלבד. המוצר פועל בטכנולוגיית SilverLight של מיקרוסופט ומספק חוויה גרפית מרשימה.

מפתחי המוצר ניסו לתת למשתמש חוויה של השארות בסביבת אופיס המוכרת למרות שבפועל הוא משתמש בדפדפן. הממשק כולו בנוי כמו אקסל, דהיינו, Ribons עם אייקונים. למעשה, אם בוחרים לעבוד בדפדפן במצב של מסך מלא (F11), קל מאד לשכוח שאנו עובדים בסביבת רשת ולא עם תוכנה שהותקנה מקומית.

מספר תכונות מעניינות שראיתי:

  • ניתן לשים בדו"ח אחד נתונים מקוביות שונות ולחבר מימד עם חברים דומים, למשל מימד הזמן כך ששינוי שנה בחותכים של קוביה אחת ישפיע גם על החלון עם הנתונים מהקוביה השניה.
  •  ניתן גם לחבר לדו"ח מסויים קובץ אקסל עם נתונים. לדוגמה יש מימד לקוחות עם 100,000 לקוחות. קיבלנו מאגף השיווק קובץ אקסל עם מספרי הזהות של 5,000 לקוחות אשר להם אנו שוקלים להציע מבצע מסויים. נוכל בקלות רבה לייצר דו"ח מול קובית אולפ אשר יציג נתונים רק לאותם 5,000 מספרי זהות אשר כזכור נמצאים בכלל בקובץ אקסל. בפועל יודע הכלי לייצר JOIN בין קובץ אקסל לבין מימד והתוצאה הסופית הינה SET על המימד עם חברים שאת רשימתם קיבלנו באקסל.
  •  כאשר צופים בדו"ח אשר מציג למשל את המכירות של חמישה אזורים בשתי שנים, ניתן בלחיצת כפתור להפוך את הדו"ח לחמישה דוחו"ת שונים ובתוך כל אחד מהם לראות אזור אחד על פני שנים שונות. כמובן, ששינוי באחד החותכים ישנה את כל הדוחו"ת.
  •  טיפול בשאילתות עם מספר גדול של תאים מוחזרים: ניתן להגדיר מספר של תאים מוחזרים אשר מעליו השאילתא מוגדרת כשאילתא גדולה. בשאילתות גדולות ניתן לטפל במספר אופנים: הנפקת אזהרה למשתמש (האם אתה בטוח?), שימוש בהרשאות שונות למשתמשים שונים: משתמש א' יוכל להריץ שאילתא גדולה אך משתמש ב' לא יוכל.
  •  כיוון שכל המערכת מבוססת SilverLight, ניתן לייצא דו"ח אל פאואר פוינט לדוגמה, ולהשאירו חי, דהיינו מתוך הפאואר פוינט ניתן יהיה להחליף חותך.

תוכנית המפגש

09:00

חדשנות טכנולוגית, צורך אמיתי לצרכני ה-BI

מיקרוסופט

09:20

פירמיד מרחיבה את כמות משתמשי ה-BI בארגון

עמרי קוהל, מנכ"ל פירמיד אנאליטקס

09:40

ההשקה הרשמית

רונן חן, סמנכ"ל טכנולוגיות, פירמיד אנאליטקס

10:20

"משתמשים מבסוטים עד השמים" – סיפור לקוח

10:50

הפתעה

11:10

לקחת את פירמיד לקצה

עמרי קוהל, מנכ"ל פירמיד אנאליטקס

11:30

בראנץ'

Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.